Відмінності між онлайн аукціонами на Прозорро.Продажі

В системі Прозорро.Продажі є 2 види аукціонів: англійські та голландські. Найпоширенішими являються перші, так як з їх допомогою продається більша частина товарів. Ознайомитися з тим, що саме продається на онлайн торгах, можна тут sale.uub.com.ua. Розглянемо особливості обох видів аукціонів та їх головні відмінності.

Англійські аукціони

Проводяться торги такого типу на підвищення ціни. Аукціон англійського типу має 3 раунди, під час яких учасники роблять свої ставки. На кожну ставку дається лише 3 хвилини. Право зробити свою ставку має учасник, цінова пропозиція якого є найменшою. Як тільки перший раунд закінчиться і усі зроблять свої ставки, система автоматично відсортує їх в порядку збільшення ціни.

Учасники аукціону бачать ставки, але хто сам їх зробив – не видно, так як усі учасники знеособлені до самого кінця торгів. Переможець буде визначений на основі результатів, отриманих по закінченні третього раунду. Визначення переможця також є автоматичним, тому ніхто не може вплинути на результат. Після того, як переможець буде визначений, відкриються дані про інших учасників торгів.

Якщо на першому аукціоні товар не був проданий, то може бути назначене проведення повторного аукціону. Він буде відрізнятися від першого лише початковою вартістю лоту, яка буде знижена.

Голландські аукціони

Вони характеризуються двома процедурами. Спочатку ціна лоту поступово знижується, далі вона фіксується та починається аукціон на підвищення ціни. До кінця торгів дані про учасників, як і у випадку з англійськими аукціонами, є закритими. Всього налічується 3 етапи торгів. Найдовшим є перший етап, в ході якого ціна зменшується пропорційно. В цьому етапі переможе той, хто зафіксує ціну за допомогою своєї ставки. Далі розпочинається менш тривалий другий етап.

На другому етапі учасники подають свої цінові пропозиції на протязі 10 хвилин. Ці ставки є закритими. При цьому переможець попереднього етапу свою ставку не робить, а чекає початку третього етапу. На третьому етапі право зробити свою ставку отримує переможець голландського аукціону. У нього на це є 5 хвилин. Переможець буде визначений по результатам третього раунду, після чого будуть відкриті дані про учасників торгів.

На онайн аукціонах в системі Прозорро.Продажі продається комунальне, приватне та державне майно. Тут можна придбати будь-який товар чи сировину. Про те, як проходять аукціони з продажу деревини, можна почитати на сайті https://sale.uub.com.ua/ru/news/kupyty-dub-kruglyak-na-publichnomu-aukcioni-prozorro-prodazhi.

Для придбання цікавого лоту потрібно пройти декілька простих етапів: зареєструватися на електронному торгівельному майданчику, обрати лот, подати заявку на участь в торгах, сплативши гарантійний внесок, та зробити свою ставку в ході аукціону. У випадку перемоги в торгах учаснику необхідно буде сплатити повну вартість товару та підписати з продавцем електронну угоду. Для цього не потрібно нікуди їхати, так як весь процес буде здійснюватися в онлайні.