Торги з продажу земельних ділянок — специфіки проведення торгів на Прозорро.Продажі

Ключовим кроком в економічному розвитку нашої держави є початок роботи торгів з купівлі та продажу землі, оскільки сільськогосподарські угіддя в Україні становлять більше 60% від усього запасу землі. Приблизно двадцять останніх років власники землі не мали право безперешкодного володіння власним наділом землі.

Вони не здатні були не тільки підписувати договори купівлі-продажу, але і змінювати свої земельні наділи або застосувати їх в ролі застави для фінансової організації. Саме через подібні лімітних можливостей ситуація в аграрному секторі все більше погіршилася.

Аукціони з купівлі та продажу землі в Україні вже дуже скоро почнуть роботу

Новий законопроект про електронні торгах з продажу та купівлі землі буде функціонувати з 01.07. 2021 року. Такого закону українці чекали досить довго. Він забезпечить великими можливостями і селян, і для масштабних виробництв аграрної продукції.

До одного з наслідків, що виникли через відсутність ринку землі – зменшення перспективних цін на сільгосп наділи і на взяття їх в оренду. Останню скоро можливо буде отримати або здати в режимі реального часу в системі Prozorro.Sale. Тут маються на увазі землі, які знаходяться в державному володінні. Зараз (до липня) проходять такі торги проводяться в УУБ.

Вищевказана ситуація на ринку земельних відносин, була вигідна лише особи зайнятим в підприємництві, які звикли працювати через незаконні домовленості. Через хабарі, вони здійснювали нелегальну реалізацію ділянок на під завісою договору оренди на тривалий термін. А заборона на продаж землі охоплював хіба що тих селян, які звикли до збільшення кількості продукції без її якості. 

При цьому його скасування забезпечить аграріям право економічного вкладення фінансів в земельні наділи і отримання чималого доходу, завдяки тому, що вони вже будуть повноправними господарями земельних ділянок. Таким чином, відкриття аукціонів з купівлі та продажу землі https://www.uub.com.ua/rus/presscenter/novosti-birzhi/auktsyony-po-zemle-skoro-startuyut-v-ukrayne/ вкорне змінить напрямок діяльності агровиробництва в хорошу сторону. 

Сьогодні прийняти участь у відкритих торгах може кожна людина, котра пройде нескладну реєстрацію на сайті. Завдяки прозорим торгам в майбутньому не буде сірих схем на ринку.